Конспект уроку ритміки для 4 класу
Розділ програми з
ритміки: Рухливі музично-ритмічні та пісенно-мовні ігри
Тема з розділу
програми:музична інсценізація казки на вибір
Тема уроку: З Марією і Мірабеллою
рятуємо друзів
Мета:
• формувати вміння виразно передавати рухами
характер музики, ігрові образи;
• вчити самостійно використовувати
запас танцювальних елементів у іграх, імпровізаціях;
•
розвивати вміння чути і передавати рухами яскраво
виражені ритмічні акценти, швидко реагувати на темпові зміни;
• виховувати колективізм, позитивних
рис характеру – наполегливості, вимогливості, терпеливості, доброзичливості
тощо.
Обладнання та матеріали:телевізор, магнітофон,
аудіо записи (Додаток 3),килимки, м'яч;
Дидактичний матеріал: мультимедійна презентація (Додаток
2);
Індивідуальний матеріал:позначки для дітей -
жабеня, гусениця, світлячок; султанчики з поліетилену, паперові листочки за
кількістю дітей, крила для метеликів за кількістю дітей.
Драматургія: урок-подорож у казку.
Тип уроку: урок узагальнення знань.
Хід заняття
Вступна
частина
(Лунає музика із к/ф «Марія і
Мірабелла» - Додаток 3, Трек №1)
Діти
легким бігом на півпальцях забігають у зал, пробігають по колу, потім біжать
через середину залу вперед, дійшовши до передньої лінії, через одного
розбігаються в сторони і вишиковуються у дві лінії.
Педагог: Доброго дня, діти!
(діти виконують уклін )
Педагог: Сьогодні
ми з вами знову завітали до Кімнати казок. Нам з вами доведеться відправитися у
незабутню подорож і де с ким познайомитися, але для початку нам треба з вами
розім’ятися.
(виконується розминка)
-
виконання вправ для стоп;
-
виконання вправ для шиї;
-
виконання вправ для плечей;
-
виконання вправ для рук
-
виконання вправдля тулуба;
-
виконання вправ для ніг;
-
стрибки;
-
вправи для дихання.
Педагог:А тепер сідайте будь ласка на стільчики (стільці розташовуються півколом по задній
частині залу). Сьогодні ми з вами познайомимося з двома сестричками Марією
і Мірабеллою і відправимося з ними у подорож, щоб допомогти їхнім друзям.
Додаток 2, Слайд №1. Додаток 3, Трек №1
Основна
частина
Педагог: Жили на світі дві дівчинки, дві сестрички Марія і Мірабелла.
Одного разу вони грали на галявині в м'яч.
Додаток 2, Слайд №2.
Музично-ритмічна гра "Передай м'яч”.
Додаток 3, Трек №2
Усі діти стають по колу. Коли включається
музика діти починають передавати м’яч по колу, а коли музика зупиняється, той у кого в руках
буде м’яч повинен відбути його у середину.
Педагог: м'яч упав і покотився прямо до струмка (діти біжать за м'ячем у глиб залу) і
дівчатка побачили, що вода в струмку замерзла, а посеред струмка стояв жабеня,
покрита тоненькою скоринкою льоду.
Додаток 2, Слайд №3.
Діти,
давайте спробуємо допомогти бідному жабеняті. Встанемо навколо нього, і будемо
робити красиві, енергійні рухи. Жабеня, заспівай свою улюблену пісню (діти
встають навколо жабеня, який накритий поліетиленом)
Додаток 3, Трек №3
(Лунає музика "Пісенька Квакі” –діти по колу виконуються
підскоки, галоп, біг з захльостом.)
Педагог прибирає з жабеня поліетилен, замотаними
залишаються тільки лапки. Додаток 2,
Слайд №4.
Марія:Квакі, що сталося?
Квакі: Лісова фея сказала, що я приношу користь, а я відповів,
так що, яка з мене користь? А фея сказала: "Від неправди вода замерзає, ось
вона і замерзла”. Ой, дівчата, здається, насувається гроза.
Додаток 2, Слайд №5.
Педагог:Діти а ви знаєте, як танцюють крапельки дощу?
Додаток 3, Трек №4
(Лунає музика "Дощик” –діти встають по
лініях з султанчиками у руках, перед ними стають три дівчинки-крапельки. Вони
показують рухи, а всі інші діти за ними повторюють)
Педагог: Марія і Мірабелла сховалися від дощу в печері. В темряві
вони побачили безліч вогників. Це були світлячки, вони натирали свої туфельки
так, що ті світилися яскраво.
Додаток 2, Слайд №6. Додаток 3, Трек №5
(Лунає музика "Пісенька світлячків”
–діти виконують вправи на підлозі: витягування і скорочення стоп, згинання ніг
в коліні з відтягнутим носком, "книжка”, "метелик”, "корзиночка”).
Додаток 3, Трек №6
Фізхвилинка
(виконання самомасажу)
Педагог: один світлячок був дуже сумний, тому що у нього раз у
раз спалахували туфельки. Звали його Скипирич.
Додаток 2, Слайд №7
Марія:Може нам віднести Скиперича до лісової феї і нехай вона
його теж допоможе? Але що це за хрускіт? Це ненажерливі гусениці.
Додаток 2, Слайд №8. Додаток 3, Трек №7
(Лунає музика "Пісенька гусениць” -
діти змійкою йдуть по залу тупоючим кроком, потім переходять на легкий біг,
перебудовуються в коло, виконують за показом танцювальні рухи в образі
гусениць.)
Гра "З'їж листочок”
Додаток 3, Трек №2
По залу розкидаються листочки, по кількості
на один менше, ніж дітей. Під музику діти танцюють, коли музика припиняється,
кожен намагається взяти з підлоги один листочок. Кому не дісталося листочка,
той сідає на стілець. Поступово забираються всі листочки.
Дітям,
які сіли на стільці, надягають крила метеликів.
Педагог: Ну ось, з'їли гусениці останній листочок і закричали, що
вони ще хочуть їсти. А голосніше за всіх кричала донька гусеничного короля
Омеде. Омеде:Гусениці, слухайте мою
команду: "Кружляйте, кружляйте і перетворюйтесь!”
Додаток 2, Слайд №9. Додаток 3, Трек №8
(Лунає музика "Метелики” - діти
спочатку кружляють навколо себе, потім танцюють вільно по залу, удаючи
метеликів.)
Педагог: Тільки Омеде не змогла перетворитися на метелика, тому
заплакала ще дужче.
Марія:Давайте її теж візьмемо до лісової феї, може вона зможе
допомогти?
Заключна
частина
Додаток 3, Трек №9
(Лунає музика "Марш” - діти марширують
по залу, пройшовши одне коло, зупиняються.)
Педагог: Ну ось, ми, здається, і прийшли. Подивіться, що залишила
нам фея. (Гарно оформлений лист від феї)
Додаток 2, Слайд №10
Педагог:Але перед тим як зачитати
лист, я хотіла би дізнатися:
-
Чи
сподобалась вам казка?
-
Який герой
Вам більше запам’ятався?
-
Чого, на
вашу думку, навчає ця казка?
Добре,
молодці. Ви давали гарні відповіді, а тепер слухайте, яке ж повідомлення нам
залишила фея.(педагог читає листа)
Ваша доброта, чуйність, прагнення допомагати в біді зробили диво. Подивіться у Кваківідтаяли
лапки, у Скипирича більше не загоряються туфельки, а у Омеде виросли крила.
Додаток 2, Слайд №11. Додаток 3, Трек
№10
(Лунає музика із к/ф «Марія і
Мірабелла» - діти вишиковуються у дві лінії )
Педагог: Наша пригода як і наше заняття, добігло кінця. Ви всі
були молодці і дуже гарно справились зі своїми ролями. А вдома
я пропоную вам намалювати героя, який сподобався вам найбільше і принести
малюнок на наступний урок, щоб потім ми змогли створити виставку ваших робіт.
До побачення і до нових зустрічей у Кімнаті казок.
Додаток 3, Трек №10
(Лунає музика – діти роблять уклін і
виходять з залу). |